Artyści

Artyści zaproszeni przez Marcela Balińskiego do udziału w projekcie Współgłosy:

RAFAŁ RÓŻALSKI – ur. 1994 r. Kontrabasista

. Obecnie student Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Ukończył wydział jazzu na tzw. „Bednarskiej”. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Kulentym, Witkiem Janiakiem. Występując z różnymi zespołami (P.E. Quartet, Entropia Ensemble, Jakub Paulski Quartet) zdobył tytuły laureata na wielu konkursach (m.in. Tarnów Jazz Festival, Blue Note Festival).

BARTOSZ SZABLOWSKI – ur. 1992 r. Perkusista

, kompozytor, Student Syddansk Musikkonservatorium w Odense w Danii w klasie kompozycji. Na swoim koncie posiada wiele nagród m.in.: Indywidualność Jazzowa w ramach Festiwalu Jazz nad Odrą. Występował na większości polskich festiwali jazzowych oraz aktywnie koncertuje za granicą. Jego kompozycję wykonywał Danish Radio Big Band.

BARTOSZ SKIBIŃSKI – ur. 1998 r. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat.

Umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pedagogów takich jak : Bartłomiej Nizioł, Bartosz Bryła, Zakhar Bron, Jan Stanienda, Wiesław Kwaśny, Michał Grabarczyk, Anna Maria Staśkiewicz, Alexander Sitkovietsky. Obecnie jest studentem „Royal Danish Academy of Music” w Kopenhadze w klasie prof. Eszter Haffner. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą, oraz bierze udział w rozmaitych projektach orkiestrowych. Jest laureatem głównych nagród na konkursach skrzypcowych i kameralnych o randze krajowej i międzynarodowej. Ostatnio I nagroda na XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym ” Młody Paganini ” oraz Grand Prix na XXII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Bohdana Warchala (Słowacja). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz dwukrotnie Marszałka Województwa Łódzkiego.

MARCIN ZABROCKI

– muzyk, autor. Od lat związany z polską sceną alternatywną i impro, kompozytor muzyki teatralnej, twórca słuchowisk. Był członkiem m.in takich zespołów jak: Mordy, Pogodno, Mister D, Hey czy łódzkiej supergrupy Tryp. Na koncie ma współpracę m.in. z Robertem Brylewskim. W 2015 roku w wytwórni Kayax wydał swój autorski album „1+1=0”, gdzie wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Izabela Komoszyńska, Barbara Wrońska, Czesław Mozil, Katarzyna Nosowska czy Łukasz Lach. Obecnie kurator muzyczny w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.

JAKUB GUTKOWSKI – ur. 1992 r. Poeta.

jego teksty poetyckie ukazały się m.in. w Stonerze Polskim i Helikopterze. Krytyk muzyczny – jego recenzje były publikowane w prasie polskiej i brytyjskiej. Tłumacz angielsko-polski i polsko-angielski.

Ukończył z wyróżnieniem kierunki filozofii i historii prawa na Uniwersytecie St Andrews. Angażuje się w aktywizację artystyczną młodzieży z domów dziecka, pogotowi opiekuńczych, ośrodków młodzieżowych i świetlic. Współtworzy międzypokoleniową społeczność kulturalną. Współorganizuje łódzki Festiwal Dwa Piętra.

CHÓR NIEPEŁNOSPRAWNYCH

– 10 osobowa grupa wokalna, przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Spółdzielni „ORPEL”. Laureaci „Złotej Maski” Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i 4 krotnie „Złotej Lutni” Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Łodzi. Chór prowadzi Grażyna Walkowska.

GRAŻYNA WALKOWSKA – DYRYGENT

– absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego, Teorii, Kompozycji i Dyrygentury w Krakowie, Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej, Oligofrenopedagogiki oraz Muzykoterapii AM we Wrocławiu. Instruktor kategorii S w zakresie prowadzenia zespołów muzycznych. Nauczyciel Liceum Muzycznego, wykładowca uniwersytetu, kierownik muzyczny Teatru Studyjnego im. Tuwima w Łodzi i starszy redaktor w redakcji nagrań Radia Łódź.